Стоматологічна клініка Оланко

Завантаження

`

Авторська стоматологія в м. Бровари

0800 330-878 *

*Дзвінки безкоштовні

м. Бровари, бул. Незалежності, 17, корпус 3 (вхід в арку)

Пн-Пт: 09:00 - 21:00

Сб: 09:00 - 20:00

Нд: вихідний

0800 330-878 *

*Дзвінки безкоштовні

Запах з рота. Причини. Методи лікування

Запах з рота. Причини. Методи лікування

Чому виникає неприємний запах з рота?

Неприємні запахи з ротової порожнини - явище дуже поширене, що доставляє людині великі психологічні незручності. Найчастіше, причиною цього є порушення роботи органів травлення, органів дихання та органів виділення. Отже, необхідно пройти диференціальну діагностику та виявити причини виникнення запаху з рота для подальшого їх усунення.

Запах в ротовій порожнині це нормально?

У деяких моментах виникнення запаху з рота (галітоліз) буває явищем не постійним і цілком нормальним. Іноді воно виникає в результаті збільшення активної дії в ротовій порожнині бактерій. Через це емаль покривається нальотом, що містить бактерії та органічні речовини. В результаті ці бактерії виробляють сірководневі речовини, які надають поганий запах, який видихається з ротової порожнини.

Подібне явище виникає в декількох ситуаціях:

 • Погана гігієнічна обробка ротової порожнини.
 • Зростання числа мікроорганізмів у роті вночі, оскільки слини стає менше. У цьому випадку багато людей вранці відчувають неприємний запах з ротової порожнини. Запах з рота може бути нормою, якщо він виник в результаті прийому продуктів харчування з різким запахом або після вживання алкогольних напоїв.

Гелітоліз - виникнення запаху з ротової порожнини. Це досить поширений вид захворювання, який зустрічається у багатьох пацієнтів.

Виділяють кілька видів гелітоліза:

- Гелітоліз істинний, коли поганий запах з рота відчувають оточуючі. Це наслідок фізіологічного процесу.

- Псевдогалітоліз (помилковий галітоліз), коли запах ледь вловимий і з'являється періодично. Це відбувається в тому випадку, коли пацієнтові здається, що від нього пахне.

Існують дві основні ситуації виникнення галітолізу. Інша причина, коли до появи поганого запаху призводить захворювання безпосередньо з рота. Це стоматит, гінгівіт, карієс, зубний камінь, прорізування зуба, патологія залоз слини, різні протези.

Загальними причинами цього захворювання є:

 • Хвороби травної системи. В цьому випадку процес перетравлення порушується і з'являється поганий запах.
 • Хвороби печінки. Наприклад, гепатит, холецистит, жовчнокам'яна хвороба.
 • Інфекція верхніх і нижніх дихальних шляхів. Наприклад, трахеїт, бронхіт, пневмонія.
 • Порушення обміну речовин.
 • Ниркова недостатність.

Більшість загальних причин розвитку галітоліза - це серйозні захворювання, що вимагають правильної діагностики, невідкладного лікування. У цьому випадку варто негайно звернутися до фахівця. Для визначення причини фахівець може зажадати від пацієнта здати аналізи, і вже після встановити, чому виникла така ситуація.

Як усунути дану проблему?

 • Щоденна гігієна зубів і порожнини рота із застосуванням зубних паст, для профілактичної процедури чистки язика від нальоту.
 • Застосування антисептиків місцевого призначення, для усунення бактеріальних запалень слизової оболонки порожнини.
 • Стоматологічні процедури для зубів, які мають карієс або камінь. При появі «зуба мудрості» проводять видалення ясен над ним.
 • Застосування антибіотиків широкого дії, для боротьби з запальними моментами в роті.
 • Лікування органів травлення.

Для тих людей, кого хвилює запах з рота, ми рекомендуємо пройти комплексне стоматологічне обстеження для виключення стоматологічних проблем, які можуть викликати це неприємне явище. Так само, Ви можете почитати відгуки наших пацієнтів, які застосовували ті чи інші методи та засоби.

 

Допомога фахівця в даному питанні.

Якщо Ви вже зіткнулися з такою неприємною проблемою, як запах з рота та не знаєте що робити, радимо Вам звернутися в нашу стоматологічну клініку Olanko (ОЛАНКО) в м.Бровари. Наші грамотні та кваліфіковані фахівці допоможуть визначити причину виникнення запаху, швидко усунути її за допомогою безпечних сучасних методів, процедур. Ми знаємо, як важливо для наших пацієнтів зберегти здоров'я своїх зубів, тому максимально якісно здійснюємо кожну процедуру, з урахуванням всіх особливостей і побажань пацієнта.

Акція

ЗАПИШИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ТА ОТРИМАЙ НАКОПИЧУВАЛЬНУ КАРТКУ КЛІЄНТА ЗІ СТАРТОВОЮ ЗНИЖКОЮ 3% ПІСЛЯ ПЕРШОГО ВІЗИТУ